רקע לגליון אקסל

ג' מתקשרת ולאחר שסיימנו להתעדכן ולהחליף חוויות היא מספרת בהתלהבות כי מצאה שאפשר להוסיף תמונה כרקע לגליון באקסל 2010.
"הבעיה", מספרת ג', "שכשהתמונה ברקע בקושי אפשר לקרוא את הנתונים שבגליון ובשום מקום לא מצאתי אפשרות להחליש ולהבהיר את התמונה".
האקסל לא פתוח מולי ואני לא זוכרת איפה אם בכלל ראיתי דבר כזה, אז אני מנסה להבין ממנה למה בכלל היא צריכה תמונה כרקע לגליון. אולי משם יגיע הפתרון.
"אני צריכה לחדש קובץ אקסל לבוסים שלי ובקובץ הקיים יש רקע לכל הגליון במין אפור חיוור מכוער. רציתי להחליף אותו אבל לא הצלחתי למצוא איפה עושים את זה ובמקום זה מצאתי את האפשרות להוסיף תמונה" ג' מסבירה.

אז בשביל ג' ובשביל כל מי שעוד מתעניין הנה כל הפתרונות:

1. רקע צבעוני לגליון או תאים באקסל:
בוחרים את התאים להם רוצים להוסיף רקע, קליק על מקש ימני, מתוך התפריט שנפתח בוחרים בעיצוב תאים (Format Cells), וכל מה שנשאר לעשות זה רק לבחור בצבע הרצוי.

 

הוספת רקע לגליון אקסל

2. הוספת תמונה כרקע לגליון:
מתוך הלשונית פריסת עמוד (Page Layout) בוחרים באפשרות רקע (Background) , ובאמצעות החלון שנפתח בוחרים את התמונה הרצויה ומקישים על הוסף (Insert).

3. שינוי נראות תמונה שתשמש כרקע לגליון
אפשר כמובן לעצב את התמונה (להבהיר, להחליש וכו') בכל אחת מהתוכנות או היישומים המוכרים כדי שתתאים לנו ורק אז להעלות אותה כרקע.
ואפשר גם :

הוספת כותרת עליונה ותחתונה

מלשונית ההוספה (Insert) נבחר באפשרות כותרת עליונה ותחתונה (Header & Footer), מתוך לשונית כלי כותרת עליונה וכותרת תחתונה (Header & Footer Tools) שנפתחה כעת נבחר באפשרות תמונה (Picture), ומתוך החלון שנפתח נבחר את התמונה הרצויה ונקיש על הוסף (Insert).

הוספת תמונה, עיצוב תמונההתמונה אומנם מוגדרת כעת ככותרת עליונה אך בפועל היא תתפרס כרקע לתאי הגליון בהתאם לגודלה, כשדבר נוסף שיקרה זה שלצד אייקון התמונה בסרגל הכלים תופיע לנו עכשיו גם האפשרות עיצוב תמונה (Format Picture). בחירה באפשרות זו תפתח לנו חלון בו נוכל להגדיר את גודל תמונה, בהירות וחדות.


 
בהצלחה לג' … (:

רוצים להתעדכן בטיפים נוספים ?
הצטרפו לדף הפייסבוק של Orit.Sha   

‹‹‹ לכל הטיפים  

2 מחשבות על “רקע לגליון אקסל”

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.